אוהבים ללמוד עוד על הכסף שלכם?
בערך פעם בחודש אני כותבת פוסט בנושא, הירשמו כאן כדי לקבל ממני עדכון

חיפוש בבלוג:

פוסטים שקוראים אחרים אהבו:

הצטרפו לדף הפייסבוק:

Fresh start

שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק

שנה חדשה היא זמן מצויין להתבוננות פנימית, לעצירה והסתכלות על השנה החולפת – יש כאלו שקוראים לזה חשבון נפש. זה זמן שרבים מחליטים לעשות בו שינוי כלשהו – לבלות יותר עם המשפחה, להתחיל דיאטה, להפסיק לעשן, לעשות יותר כושר, ללמוד משהו חדש, לסגור חובות או להתחיל לחסוך. באנגלית יש למסורת הזו אפילו שם – new year’s resolution.

 
 

החלטה קטנה או החלטה גדולה?

אם נחשוב על זה שניה, נבין שאנחנו לוקחים החלטות במשך כל השנה, כל יום, כל היום. ההחלטות של היומיום הן החלטות קטנות, שגרתיות שקל לנו לקבל – לעלות במעלית או ברגל, לפגוש חברה או להישאר עם המשפחה, ללכת לים או לבריכה, ועוד ועוד.
 
קל לנו מאוד לקבל החלטה כשהאפשרויות שעליהן צריך להחליט לא מייצרות אצלנו קונפליקט פנימי, או רגשות עזים. כשההחלטה שניקח פוגעת באזור הנוחות שלנו – בהרגלים, בביטחון, דורשת מאמץ מיוחד או שיש לה מחירים מסויימים, הרבה יותר קשה לנו להתמודד איתה.
 
ההחלטה לעשות שינוי כלכלי במשפחה היא החלטה לא קלה לזוגות רבים, ופעמים רבות ההחלטה לעשות שינוי מגיעה רק כשאין ברירה – כשהבנק "סוגר את הברז", כשההורים שמים אולטימטום או כש"נופלת" הוצאה גדולה שהמשפחה לא מצליחה להתמודד איתה לבד.
 
ההחלטה לעשות שינוי היא החלטה אמיצה שדורשת משאבים והתגייסות של המשפחה כולה, אבל לאי קבלת ההחלטה, להתנהלות כלכלית גרועה ולהישארות במצב הנוכחי יש גם כן מחיר. לעיתים לא רואים את המחיר בטווח המיידי, אולם הזמן שחולף גורם לנזק מצטבר ולהרעה מתמשכת במצב הכלכלי.
 
ההמלצה שלי אליך לחג הקרוב – החלטת לשנות?
 
  1. ממליצה מאוד להתחייב לעצמך בכתב. כן, כן. ממש לכתוב על דף מה את רוצה לשנות
  2. להשתמש בדמיון – איך ייראו חייך לאחר השינוי? מה ישתנה בהם? איך זה יבוא לידי ביטוי? איזה דברים חדשים וטובים ייכנסו לחייך בעקבות השינוי? איזה דברים לא טובים ייצאו מחייך?
  3. צעדים קטנים – צעדים קטנים ופשוטים לביצוע יבטיחו התמדה לאורך זמן. השינוי יהפוך להרגל לאחר תקופת מה של התמדה. לכן, חשוב מאוד לבחור כל פעם בצעד אחד קטן ופשוט שיבטיח התמדה.
  4. גם אם מעדת, לא נורא. ממשיכים מייד. בלי ביקורת עצמית, בלי שיפוטיות ובלי ייאוש. פשוט ממשיכים.
 
רוצה להתייעץ? אני כאן בשבילך במייל anat.zelniker@gmail.com או בטלפון 050-7899937
 
 
מה ההחלטה שלך לשנה הקרובה?
 
 
 
 
 
אהבת את הפוסט? יש לך מה להוסיף או להעיר? אשמח לתגובה

תגובה אחת

  1. ההחלטה שלי לשנה החדשה היא לעשות דברים אחרת – לסקור מה הלך טוב, מה הלך פחות טוב, ואת מה שהלך פחות טוב – לשנות. בלי סנטימנטים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים שקוראים אחרים אהבו לקרוא: